Poradniki rozwodowe

1. ABC rozwodu - rozwód krok po kroku

   

BESTSELLER OSTATNIEGO ROKU

Najczęściej kupowany poradnik na temat rozwodu. Poradnik ABC rozwodu wydany został przez portal www.prawnik-online.eu.  Poradnik jest zwięzłym opracowaniem w którym zawarte są najważniejsze odpowiedzi na temat rozwodu jak również postępowania rozwodowego. Poradnik udziela konkretnych odpowiedzi na temat : jak powinien wyglądać pozew o rozwód, jakie elementy zawiera, gdzie należy go złożyć, ile kosztuje rozwód, Najbardziej wartościową częścią poradnika są opisane szczegółowo poszczególne przyczyny rozwodu wraz z podaniem orzeczeń sądowych Obok porad w poradniku znajdują się gotowe ( wypełnione i umotywowane )  wzory pozwów i pism rozwodowych. 

Cena : 3zł brutto  Pobierz : ABC rozwodu - rozwód krok po kroku

2. Rozwód - praktyczny poradnik

Rozwód - praktyczny poradnik

 

Rozwód to nieprzyjemna procedura. Ale przynajmniej w jego trakcie – nie strać już więcej. To maksyma Poradnika pt. Rozwód - praktyczny poradnik. Poradnik ten jest kompendium wiedzy o przyczynach, przebiegu i uzasadnieniu wyroku w sprawie rozwodowej. Publikacja zawiera dużą liczbę przykładów, które ilustrują dokładnie opisane procedury rozwodowe. Poradnik daje odpowiedzi na wiele trudnych pytań: Z czyjej winy następuje rozwód ? Jakie będą obowiązki względem dzieci i byłego współmałżonka ? A co jeśli nadal żyjecie pod jednym dachem ?

W poradniku można też przeczytać o kolejnych etapach procedury rozwodowej – na co zwracać uwagę i, co szczególnie ważne, jak nie stracić już nic więcej. Publikacja porusza też takie sprawy, jak: powrót do poprzedniego nazwiska, koszty procedury rozwodowej, wzory pism.

Cena : 12,30zł brutto  Pobierz poradnik : Rozwód - praktyczny poradnik

3. Rozwód w kościele - Czy to możliwe ?

Rozwód w Kościele - czy to możliwe?  

Kolejny z poradników polecany jest wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat unieważnienia małżeństwa kościelnego. Nie można żądać unieważnienia małżeństwa kościelnego tak po prostu, ponieważ się ono nie udało, ale można, jeżeli faktycznie są ku temu podstawy, starać się o stwierdzenie nieważności małżeństwa na podstawie tytułu prawnego, czyli możliwości orzeczenia o nieistnieniu związku małżeńskiego, przewidzianego w prawie kanonicznym, aby żyć w zgodzie z samym sobą i z własnym sumieniem, a w przyszłości mieć możliwość zawarcia innego małżeństwa sakramentalnego i stworzenia normalnej rodziny.

Prawo kanoniczne, przewiduje możliwość orzeczenia o nieważności małżeństwa, w przypadku: - wystąpienia tzw. przeszkody małżeńskiej, - wadliwego wyrażenia zgody na zawarcie małżeństwa, - niezachowania kanonicznej formy zawarcia związku małżeńskiego.

Cena : 12,30zł  Pobierz poradnik :  Rozwód w kościele - Czy to możliwe ?

4. Rozwód jak go przeżyć ?

Rozwód. Jak go przeżyć?

 

Kolejny z polecanych poradników pt. Rozwód jak go przeżyć jest nieco innym poradnikiem od wskazanych wcześniej - porusza on kwestię zachowania równowagi psychicznej po podjęciu jednej z najcięższych decyzji w życiu. . Rozwód oznacza zazwyczaj wielki wstrząs psychiczny i uraz dla wszystkich, których dotyczy. Książka mówi o tym, jak zmniejszyć niszczący wpływ rozpadu rodziny na jej członków i jak w sytuacji rozwodu nie mnożyć cierpień z nim związanych. Poucza, jak w tej sytuacji ocalić równowagę psychiczną i rozpocząć nowy rozdział w życiu.

Cena 25,10zł  Pobierz poradnik Rozwód jak go przeżyć ?